Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki


Auto detailing - na czym polega?

Auto detailing to zestaw usług, mających na celu utrzymanie pojazdu w świetnym stanie, nie tylko pod względem technicznym, lecz wizualnym. Czyli, aby samochód wyglądał jak prawie nowy, pomimo, że na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.

Taki stan osiąga się poprzez wyeliminowanie zabrudzeń z wnętrza auta oraz dzięki umyciu i polerowaniu zewnętrznej części pojazdu, aby uzyskać niemal pozbawione skaz wykończenie.

Najbardziej podstawowe warianty auto detailingu obejmują mycie nadwozia i woskowanie oraz odkurzanie i czyszczenie wewnętrzne.

Bardzo ważna jest jednak również renowacja lakieru, dzięki której można się pozbyć przebarwień oraz małych zadrapań.

Poza wyeliminowaniem istniejących wad lakieru, auto detailing też umożliwia  zaimpregnowanie go w jakimś stopniu na przyszłość. Jest to możliwe dzięki nałożeniu warstwy zabezpieczającej, która przez pewien czas będzie utrudniać przywieranie kurzu do lakieru.


Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki powstał z pasji do pojazdów. Dlatego nasi Klienci mogą być przekonani, że zajmiemy się ich autami tak, aby wyglądały świetnie, nawet jeśli przejechały już wiele tysięcy kilometrów.

W naszym auto spa uzyskujemy to dzięki temu, że kierujemy nasze działania zarówno na środek auta, i również jego elementy zewnętrzne. Po dokładnym wysprzątaniu wnętrza, ma miejsce woskowanie lub glinkowanie oraz polerka samochodowa, aby uzyskać wykończenie prawie bez skaz.

Oprócz pozbycia się istniejących skaz lakieru, czasami konieczne jest także zabezpieczenie go na przyszłość. Dlatego w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy nałożyć warstwę polimerową chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Glinkowanie

Jedną z usług, wykonywanych w ramach auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie to dogłębne oczyszczenie lakieru lub innej powierzchni z różnego rodzaju nieczystości jak np. resztki zabitych owadów, naloty rdzy, sadza, żywica, drobiny asfaltu oraz różnego pochodzenia pył.

Warte podkreślenia jest, że wykonanie samego glinkowania nie usuwa rys, ale wydobywa z nich brud nie zmniejszając grubości powłoki lakierniczej.

Z tego względu można glinkowanie bezpiecznie robić co jakiś czas bez obawy o to, że pogorszymy tym sposobem jakość lakieru naszego auta.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki poza standardowym glinkowaniem, można też zlecić wykonanie tej usługi wraz z korektą lakieru, która pozwoli wyeliminować do 70% zarysowań.

Nakładanie polimeru

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki można zlecić nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to specjalny preparat składający się ze składników pochodzenia organicznego i nieorganicznego, który nakłada się w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć? powłoka ta jest cieniutka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to stanowi powłokę chroniącą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego też spełnia różne funkcje:

* Bardzo dobrze chroni pojazd nie tylko przed brudem, ale też przed kwasami, zarysowaniami, promieniowaniem ultrafioletowym i substancjami chemicznymi.

* Idealnie chroni lakier, nadając mu dodatkowo intensywność i głębię.

* Wyrównuje powierzchnię bez niepotrzebnych refleksów i hologramów.

Indywidualne polimery są mniejsze od cząsteczek wody , co sprawia, że mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stad powierzchnia zabezpieczona polimerami jest wodoodporna a samochód dużej jest czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie umyć.


Auto detailing

Car detailing to pakiet usług, które mają na celu utrzymanie pojazdu w prawie perfekcyjnym stanie, ale nie pod względem mechanicznym, lecz kosmetycznym. Czyli, aby samochód prezentował się jak nowy, nawet jeśli przebył już setki tysięcy kilometrów. 

Można to osiągnąć dzięki temu, że specjaliści specjalistycznie myją i polerują zewnętrzne części pojazdu, aby osiągnąć niemal pozbawione skaz wykończenie. Detailing samochodowy zawiera również usługi takie jak korekta lakieru, dzięki czemu można się pozbyć przebarwień, zmatowień oraz drobnych zarysowań.

Istotnym elementem auto detailingu jest również zabezpieczenie lakieru na przyszłe lata. Wykorzystywane są do tego specjalistyczne warstwy ochronne (np. polimery), które nałożone na karoserię utrudniają przez pewien czas przyklejanie się kurzu i brudu.

Jednak detailing samochodowy to nie tylko prace skoncentrowane na lakierze, lecz także auto detailing środka auta. W czasie wykonywania tej   usługi, wnętrze samochodu jest dokładnie odkurzane, tapicerka prana, czyści się także elementy plastikowe.

Dzięki fachowo wykonanej usłudze auto będzie prezentować się naprawdę znakomicie, niemal jakby dopiero wyjechał od dealera. Dlatego o auto trzeba regularnie dbać, aby długo móc cieszyć się jego niemal nieskazitelnym wyglądem.


Myjnia samochodowa

Mycie samochodu to jedna z niezbędnych czynności, którą należy wykonywać cyklicznie, aby samochód dobrze wyglądał. 

Pojazd można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy pamiętać, że nieodpowiednio dobrane płyny oraz myjki do mycia, mogą uszkodzić lakier. Dodatkowo, nie każdy ma czas oraz jest w stanie umyć pojazd samemu. 

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą uszkodzić lakier, poza tym, samochody często opuszczają taką myjnię niedoczyszczone. Z kolei niewłaściwe korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze uszkodzenia, może spowodować jeg dalszą degradację.

Jeśli natomiast oddamy nasz samochód profesjonalistom, możemy czuć się pewni, że:

*Wykorzystają najlepsze dla naszego auta preparaty,
*Używać będą właściwych myjek oraz szczotek,
*Pedantycznie umyją nawet bardzo zabrudzone zakamarki,
*Odkurzą wnętrze naszego auta,
*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Opuszczając myjnię po tak specjalistycznym myciu, kierowca będzie miał wrażenie, że jedzie nowszym autem.

Auto SPA

Choć dużo różnych czynników może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie auta, to u jej podstaw zwykle będzie chęć posiadania własnego środka lokomocji. Należy jeszcze dodać: niezawodnego środka lokomocji. Stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dbanie o to, aby samochód długo nam służył, to podstawa.

Jednak większość z nas - posiadaczy samochodów - wolałaby również, aby nasze pojazdy dobrze wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale zawsze. Rozwiązaniem może być auto detailing.

Jest to zestaw usług skierowanych na wygląd samochodu. W tym pakiecie zawiera się dokładne ręczne mycie auta oraz czyszczenie jego wnętrza. Następnie ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągniecie jak najlepszego wyglądu lakieru. Możliwe jest także zabezpieczenie go na przyszłość poprzez nałożenie powłoki polimerowej, chroniącej lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takiej specjalnej sesji, każdy pojazd będzie świetnie się prezentować, nawet jeśli na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.


Polerka samochodowa

Lakier samochodowy – co go psuje?

Lakier samochodowy wystawiony jest na działanie różnych czynników zewnętrznych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, wahania temperatur, mróz. Poza tym smoła drogowa, sól czy kamyki uderzające w auto w czasie jazdy, z czasem powodują degradację lakieru samochodowego. Nawet korzystanie z myjni automatycznej lub bezdotykowej mogą spowodować uszkodzenia lakieru.


Co to jest polerka lakieru?

Chociaż na większość opisanych wyżej spraw nie możemy wpłynąć i postępująca degradacja lakieru jest nieunikniona, to jednak dzięki polerce możliwe jest przywrócenie blasku i korekta lakieru.

Polerka samochodu to zabieg ścierania powłoki lakierowej aż do usunięcia cienkiej, zdegradowanej warstwy zawierającej zarysowania, mikrouszkodzenia i hologramy.

Jak przygotowywany jest pojazd do polerowania?

Polerka lakieru to zabieg wieloetapowy, przed którym musi mieć miejsce dokładne umycie auta. Jest to konieczne, aby zupełnie pozbyć się brudu, piasku i wszelkich zanieczyszczeń organicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na polerowanie. Następnie samochód musi kompletnie wyschnąć.

Bardzo ważnym etapem wstępnym jest też ochrona tych części samochodu, które stykają się z lakierem, a nie zostaną polerowane, jak np. ramy szyb i lamp, klamki, listwy. Aby to zrobić ochrania się je wysokiej jakości taśmą, aby zapobiec przedostaniu się na nie pasty.

Polerowanie pojazdu

Sam proces polerki lakieru musi być wykonywany systematycznie. Czyli, że skupiamy się na fragmencie karoserii i dopiero po wykonaniu wszystkich czynności zajmujemy się następnym. Dzięki temu nie pozwalamy paście polerskiej nadmiernie wyschnąć, przenosimy się na kolejny fragment karoserii.

Po zakończeniu polerowania całego samochodu można nałożyć na niego specjalny wosk chroniący lakier przed promieniowaniem słonecznym.

Jak wygląda pojazd po polerowaniu?

Rezultaty polerki samochodowej lakieru są spektakularne a samochód po takiej usłudze zdecydowanie przyciąga spojrzenia. Lakier jest lśniący i równy, co skutkuje tym, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest wyrazisty i głęboki a zarysowania i hologramy na lakierze – niewidoczne. Auto ogólnie wygląda o wiele lepiej, co oczywiście ma odzwierciedlenie w jego wartości. 

Jak przedłużyć efekt polerki?

Jeśli chcielibyśmy, aby spektakularny efekt otrzymany podczas polerki lakieru utrzymał się na dłużej, musimy dbać o nasz pojazd. Chodzi tu przede wszystkim o jego czyszczenie – musimy zrezygnować z automatycznych myjni. Poza tym, że mogą w nich znajdować się słabe jakościowo lub stare szczotki, to znajdujące się na nich drobiny piasku mogą znów uszkodzić lakier.

Zdecydowanie lepszym sposobem jest mycie ręczne. Ale też należy zwrócić uwagę na właściwe, wysokiej jakości akcesoria, jak np. rękawice z mikrowłókna.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby auto było parkowane w garażu. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, godnym polecenia rozwiązaniem może być woskowanie lub nałożenie polimeru. Cieniutka powłoka tego rodzaju tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Polerować samemu czy u specjalisty?

Za polerowanie samochodu można zabrać się samemu. Ale trzeba być przygotowanym , że może to zająć dużo godzin, a może nawet cały weekend.

Poza tym istnieje ryzyko, że niewłaściwe polerowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Koncentrując się na eliminowaniu zarysowań, możemy np. przegrzać lakier.

Dlatego lepiej jednak powierzyć tę pracę profesjonalistom, którzy znają się na tym. A samemu po prostu później dłużej cieszyć się odnowionym samochodem.

Detailing

W dzisiejszych czasach wygląd samochodu jest tak ważny, jak jego bezawaryjność. Z pomocą może nam tu przyjść car detailing.

Auto detailing to pakiet usług skupiających się na wyglądzie auta i opierających się na profesjonalnej kosmetyce. Detailing samochodowy dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Auto SPA wnętrza to odkurzanie, pranie tapicerki, czyszczenie elementów plastikowych i skórzanych, czasami zawiera też impregnację tapicerki skórzanej.

Car detailing zewnętrzny jest bardziej złożony.  Zaczyna się od kilkuetapowego mycia detailingowego lakieru oraz felg, a także pozostałych części. Kolejnym etapem jest pozbycie się drobnych uszkodzeń, czyli korekta lakieru. Nawet w trakcie zwykłego korzystania z pojazdu może dojść do zarysowań i zmatowień. Aplikacja profesjonalnej pasty i fachowe polerowanie rozwiązuje te problemy i pozwala na uzyskanie takiego blasku lakieru, jakby samochód dopiero co opuścił lakiernię.

Detailing koncentruje się także na zabezpieczeniu lakieru na dłużej. Pozwalają na to specjalne powłoki ochronne, które aplikuje się na przygotowaną karoserię. Każda z tych powłok zabezpiecza lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Po takim car detailingu każdy samochód będzie wyglądał prawie jak nowy, nawet jeśli na liczniku ma już setki tysięcy przejechanych kilometrów. Wpłynie to także pozytywnie na jego wartość a obniżą się koszty utrzymania, bo detailing przedłuża też żywotność niektórych części auta.


auto detailing grodzisk
auto detailing grodzisk mazowiecki
myjnia samochodowa Grodzisk Mazowiecki